Otrok in žalovanje

Objavljeno: 14. januar 2019

Srečanje Šole za starše, pod naslovom Otrok in žalovanje, bo potekalo 23.1.2019, v ENOTI PUHARJEVA, Puharjeva 4, s pričetkom ob 17. uri (in zaključkom ob 18.30).

Izgube in z njimi povezano žalovanje so naraven del življenja, a o tem pogosto težko govorimo. Kako stati ob strani otroku, ki žaluje? Kako zdržati bolečino in čustva, ki se porajajo v njem (in hkrati v nas)? Kako delovati, da smo mu resnično v oporo, da ne zaidemo v nepotrebne nasvete in brezplodno tolažbo? Kako se povezati s tistim, kar je dragoceno in preseči trpljenje? Delavnica ponuja prostor za odprti dialog in širok pogled na žalovanje, vse od žalovanja za priljubljeno igračko, dogodka, ki se ni zgodil … do izgube bližnje osebe.

Srečanje bo izvedla predavateljica Mestne zveze prijateljev mladine Ljubljana, Darja Taisa Cerkvenik, prof. defektologije, terapevtka, coachinja, trenerka komunikacije.