CAP program za preventivo zlorabe otrok

Tip projekta: Primarno preventivni program, izvajan v sodelovanju z ISA institutom

Trajanje projekta: vsako šolsko leto

CAP program je primarno preventivni program, katerega cilj je opolnomočenje otrok, da bi bili varni pred nasiljem in zlorabo. Otroci v starosti 5-6 let na delavnicah spoznavajo možne načine samozaščitnega ravnanja, zato, da bodo znali prepoznati in se ustrezno samozaščitno odzvati na “grožnjo” nasilja, zlorabe, ne glede na to, ali gre za spolno zlorabo ali za nasilnega vrstnika na igrišču. Z vsebino programa so predhodno seznanjeni starši otrok v okviru roditeljskih sestankov, z namenom boljšega poznavanja, razumevanja problematike nasilja, zlorabe in zanemarjanja otrok. Z izvajanjem programa želimo prispevati k izgrajevanju sistema podpore za otroke in njihove družine.V projektu sodelujejo vsi predšolski oddelki.