Pomahajmo v svet

Tip projekta: projekt Pomahajmo v svet (Say hello to the world) izvajamo v sodelovanju s FINI zavodom Radeče

Trajanje projekta: 2013/2014

Že drugo leto smo sodelovali v projektu Pomahajmo v svet z namenom zmanjševanja nestrpnosti in rahljanja stereotipov.

Otroci so s pomočjo sodobne tehnologije spoznali prijatelje iz Norveške in Poljske. Otroci so komunicirali med sabo s pomočjo interneta in video klicev, po vnaprej pripravljenem programu. Vzgojiteljice so načrtovale izvedbo dejavnosti preko katerih so otrokom omogočile izkušnje in spoznanja o različnosti sveta (stvareh, ljudeh, kulturah) preko giba, plesa, glasbe, besednega izražanja, risanja, slikanja in oblikovanja.

Otroci so po korakih razvijali zavedanje sebe, ozavestili svoj odnos do drugih otrok, razmišljali o pojmu družina, raziskovali domači kraj in našo domovino ter posredno dediščino države s katero so se povezovali. Raziskovanje je potekalo preko igre in izzivov, ki so jih pripravile vzgojiteljice. Spodbujale so otroke pri iskanju informacij preko knjig, pravljic, slik, glasbe in interneta. V ta namen so obogatile didaktične kotičke z različnimi materiali (knjižno gradivo, zemljevidi, glasba, glasbila, …). K sodelovanju so bili povabljeni tudi starši.

Za sodelovanje v projektu smo se odločili predvsem zaradi želje doseganja dolgoročnega cilja projekta, to je skrbi za socialno pravičnost. Z dosego vseh kratkoročnih ciljev pa je vrtec prejel certifikat in zastavo Strpen vrtec, otroci pa svoj potni list z dnevnikom potovanja.

V projektu sta sodelovala oddelka Žoge in Pikapolonice.