Vabilo - Šola za starše

Objavljeno: 17. november 2021

Vabljeni na srečanje Šole za starše z naslovom Vpliv partnerskega odnosa na vzgojo otroka, ki bo v sredo, 24. novembra, ob 17. uri, preko spletne aplikacije ZOOM.

Z nami bo Lili Kodelja, uni. dipl. socialna delavka, zakonska in družinska terapevtka.

***

Za partnerski odnos je normalno, da doživlja vzpone in padce in je tisti prvi, najpomembnejši temelj, iz katerega se napaja starševstvo. Več ko je povezanosti med zakoncema-staršema-bolj bodo zadovoljni njuni otroci in prijetnejše bo vzdušje v družini. Več ko bo zadovoljstva v družinah, prijetnejša bo družba, v kateri živimo. Vse kar bo doživljal otrok, bodo tako ali drugače začutili tudi starši. Prav prek čutenj bodo starši vedno povezani z otroki. V različnih doživljanjih je še posebej pomembno, da ostanejo povezani z otrokom, da zdržijo z njim in mu pomagajo umiriti njegovo stisko. Najlažje to storijo tako, da se spomnijo svojega otroštva in mladostništva. Kaj so si v podobnih situacijah želeli od svojih staršev, kako so želeli, da bi se ti nanje odzivali? Veliko družinskih terapij se zaključi v obliki zakonske terapije. Pa ne zato, ker bi bila starša-zakonca-kriva za otrokovo težavo, temveč zato, ker onadva lahko največ naredita za njegovo rešitev, ko se umirita v sebi in se povežeta kot zakonca in starša.

***

Prijave zbiramo na elektronskem naslovu svetovalna.sluzba@vrtec-francepreseren.si .