Jedilnik za skupino 1-2 leti

Ponedeljek, 27.5.2024

Zajtrk: pisani kruh*, namaz iz bučnih semen, suhe brusnice, šipkov čaj
Dop. malica: sadni krožnik
Kosilo: cvetačna juha, piščančji paprikaš, kus kus, zelena solata s češnjevcem
Pop. malica: navadni jogurt, slovenske jagode (lokalno)

Torek, 28.5.2024

Zajtrk: koruzni zdrob na mleku ik, suhe slive
Dop. malica: sadni krožnik
Kosilo: istrska mineštra s puranjim mesom, domač jabolčni zavitek s cimetom, domača limonada brez dodanega sladkorja
Pop. malica: črni kruh*, rezina sira

Sreda,29.5.2024

Zajtrk: bio pirin buhtelj z marmelado, kakav
Dop. malica: sadni krožnik
Kosilo: paradižnikova juha s kvinojo, zelenjavna rižota s telečjim mesom, riban sir, pesa v solati
Pop. malica: polnozrnati piškoti, banana

Četrtek, 30.5.2024

Zajtrk: vodni vlivanci na mleku, suhe marelice
Dop. malica: sadno-zelenjavni krožnik
Kosilo: juha iz blitve, testenine s tunino omako, zelena solata z rukolo, melona
Pop. malica: koruzna bombetka*, jabolka ik

Petek, 31.5.2024

Zajtrk: bio kmečki kruh z manj soli, domača piščančja pašteta, list zelene solate, sveža paprika, sadni čaj
Dop. malica: sadni krožnik
Kosilo: brokolijeva juha, bogata zelenjavna zloženka z rdečo lečo, sestavljena solata
Pop. malica: rožičeva potička
  • Otroci imajo ves čas bivanja v vrtcu na razpolago nesladkan čaj različnih okusov in sadni krožnik iz svežih vrst sadja.
  • Pridružujemo si pravico do sprememb jedilnika.
  • Omemba ekoloških živil na jedilniku je v skladu s pogoji označevanja ekoloških živil Min. za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.
  • Obroki lahko vsebujejo alergene iz priloge II. Uredbe EU 1169/2011; seznam prisotnih alergenov v obrokih se nahaja na oglasni deski v vseh kuhinjah vrtca in na spodnji povezavi.
  • Obvestilo o izvajanju uredbe (EU) 1169, o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, glede označevanja alergenov v živilih v obratih javne prehrane.
  • Katalog alergenov v jedeh Vrtca dr. France Prešeren