Jedilnik za skupino 1-2 leti

Ponedeljek, 29.4.2024

Zajtrk: ječmenov kruh, sirni namaz, paradižnik, bela kava
Dop. malica: sadno-zelenjavni krožnik
Kosilo: zelenjavna juha, piščančji file po lovsko, skutini štruklji, zelena solata
Pop. malica: jabolko, grisini

Torek, 30.4.2024

Zajtrk: ovsena kaša z mandljevim posipom in banano
Dop. malica: sadni krožnik
Kosilo: lečina juha, ribji file v omaki, pečen krompir, sestavljena solata
Pop. malica: sadna skuta, oreščki

Sreda,1.5.2024

dela prost dan

Četrtek, 2.5.2024

dela prost dan

Petek, 3.5.2024

Zajtrk: makovka, maslo, kakav
Dop. malica: sadni krožnik
Kosilo: zelenjavna juha, tortelini v smetanovi omaki, sestavljena solata, sladoled
Pop. malica: skutina blazinica, sadje
  • Otroci imajo ves čas bivanja v vrtcu na razpolago nesladkan čaj različnih okusov in sadni krožnik iz svežih vrst sadja.
  • Pridružujemo si pravico do sprememb jedilnika.
  • Omemba ekoloških živil na jedilniku je v skladu s pogoji označevanja ekoloških živil Min. za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.
  • Obroki lahko vsebujejo alergene iz priloge II. Uredbe EU 1169/2011; seznam prisotnih alergenov v obrokih se nahaja na oglasni deski v vseh kuhinjah vrtca in na spodnji povezavi.
  • Obvestilo o izvajanju uredbe (EU) 1169, o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, glede označevanja alergenov v živilih v obratih javne prehrane.
  • Katalog alergenov v jedeh Vrtca dr. France Prešeren