Vabilo na Šolo za starše

Objavljeno: 15. april 2021

Vabljeni na Šolo za starše, ki bo v sredo, 21. aprila, ob 17. uri, preko aplikacije Zoom.

***

Tema srečanja: Ravnotežje med zahtevami, pohvalo in kritiko v vzgoji

Primerno postavljanje zahtev, izrekanje pohval in kritik je ključnega pomena pri razvoju otroka v samostojnega posameznika. S pravili in zahtevami omejujemo prostor otrok in jih usmerjamo k zastavljenim ciljem in našim predstavam. Z zahtevami otroku predstavljamo možne poti, odpiramo obzorja ter spodbujamo razvoj v smeri, za katere menimo, da so primerne. S pohvalami utrjujemo vzorce vedenj, ki so sprejemljiva, s kritikami pa dajemo sporočila o nezaželenem vedenju. Posvetili se bomo načinu kako otroci sprejemajo naša sporočila ter spoznali možne posledice pomanjkanj sporočil s kateregakoli od naštetih področij.

***

Prijave zbiramo do 20. aprila na elektronskem naslovu svetovalna.sluzba@vrtec-francepreseren.si.

Vabljeni!