V vrtec po dveh

Tip projekta: projekt smo izvedli v sodelovanju z Ljubljansko kolesarsko mrežo in Vrtcem Ledina

Trajanje projekta: 2013

Projekt V vrtec po dveh je vključeval otroke z namenom spodbujanja varnega in ekološkega gibanja v mestnem okolju in promocijo vožnje s kolesom, skirojem, ter uporabo kolesarskih priklopnikov za prevoz otrok.

Z različnimi akcijami tekom leta smo spodbujali aktivno mobilnost med vsakodnevnimi opravili (pot v službo, pot v vrtec, nakupovanje,…) in na ta način vplivali na izboljšanje počutja, zdravja ter posredno tudi zmanjšanje onesnaženosti okolja.

V sodelovanju z Ljubljansko kolesarsko mrežo in Zadrugo Kooperativa Rog, smo staršem otrok ponudili možnost brezplačnega najema dveh kolesarskih priklopnikov.

V mesecu juniju smo izvedli akcijo pred Moderno galerijo, na kateri so otroci razmišljali o ekoloških načinih prevoza ter ustvarjali različne likovne izdelke, s katerimi so nagovorili mimoidoče opazovalce. Hkrati so v okviru akcije svoje delo predstavili policisti in redarji na kolesih, tekla pa je tudi promocija uporabe kolesarskega priklopnika za prevoz otrok, v izvedbi predstavnika Kolesarske mreže Ljubljana.

Z izvedbo projekta smo želeli doseči okolju prijaznejšo in energijsko učinkovitejšo mobilnost za prihodnje generacije, s spremembo vedenja v prometu, v katerem prevladuje avtomobil.

V projektu so sodelovali vsi oddelki enot Prešernova in Vrtača.